فرم پیشنهاد ورود اعضاء و درخواست بیمه مسئولیت مالکان شناورها

فرم رو به رو را دانلود و پر نموده و به همراه مدارک لازم به ایمیل درج شده در پایین صفحه برای ما ارسال نمایید

توانگری مالی

توانگری مالی مهمترین اصل در صنعت بیمه جهت ایفای تعهدات شرکت بیمه در قبال بیمه ­گذاران هست که در این مورد حداقل سرمایه ثبت شده حائز اهمیت می­باشد. توانگری مالی موسسات بیمه متقابل، با توجه به مبانی و مدل کسب و کار آنها ممکن است در مقایسه با میزان سرمایه یا ذخایر ثبت شده کمتر از سرمایه در دسترس شرکت‌های بیمه تجاری باشد، اما کلوپ به عنوان یک انجمن متقابل در صورت عدم کفایت ذخایر و درآمد حاصل از حق عضویت دریافتی از مالکان شناورها جهت پرداخت تعهدات کلوپ و همچنین حفظ و ارتقاء ذخایر مالی خود قادر است با تحصیل حق عضویت مکمل از مالکان در صورت افزایش پیش­بینی نشده میزان خسارات وارده و کاهش ذخایر مالی کلوپ در دستور کار مدیریت اجرایی قراردهد. در این نوع از فعالیت بیمه ای بجای تمرکز بر حداقل های تامین سرمایه اولیه بایستی حداقل ذخایر آزاد متناسب با سطح مشخصی از ریسکی که کلوپ ها می پذیرند تعیین گردد. در این سیستم بیمه ای داشتن برنامه اتکایی مناسب در لایه های مازاد توان نگهداری بیمه گر در بالا بردن میزان توانگری مالی موسسه بسیار حائز اهمیت می باشد.

در حال حاضر موسسه بیمه متقابل کیش با داشتن ذخایر آزاد برابر با 21 میلیون دلار برای لایه نگهداری خود و همچنین برنامه مناسب اتکایی مازاد 2 میلیون دلار لایه نگهداری تا سقف یک میلیارد دلار از توان کافی جهت پرداخت تعهدات خود برخوردار می باشد. در راستاي اجراي ماده ٦ ايين نامه نحوه محاسبه و نظارت بر توانگري مالي موسسات بیمه (شماره 69) طبق ارزیابی صورتهای مالی مصوب 1397 توسط بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران، بیمه متقابل کیش با نسبت توانگری بالای 1000 درصد در  سطح یک توانگری مالی قرار دارد.

پایگاه های مفید

شکل گیری موسسه بیمه متقابل کیش

موسسه بیمه متقابل کیش در اسفندماه ۱۳۸۹ در جزیره کیش به ثبت رسید و دفتر ارتباطی خود را در تهران ایجاد کرد و تحت نظارت بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران فعالیت خود را آغاز و قرارداد اتکایی اولیه و همچنین اساسنامه و کتابچه مقررات خود را تدوین نمود.هدف اولیه از تاسیس این موسسه تحت پوشش قرار دادن مسئولیت مالکان کشتی های ایرانی در قبال اشخاص ثالث با ارایه روش های نوین و به کار گیری متخصصان دریایی و بیمه کشور در کنار هم و ارایه خدمات با استانداردهای بین المللی به اعضای خود بود.

دفتر مرکزی

آدرس : کیش ، بلوار اندیشه ، خیابان مقداد ، پلاک ۸۴ ، ساختمان دوریس ، واحد ۲۴ 

کد پستی : ۷۹۴۱۷۵۳۱۷۴

تلفن تماس : ۶۰-۴۴۴۵۴۵۹ (۰۷۶) 

فکس : ۴۴۴۵۵۴۵۸ (۰۷۶) 

دفتر هماهنگی

 آدرس : تهران ، بلوار نلسون ماندلا (آفریقا) ، خیابان شهید سلطانی (سایه سابق) ، پلاک ۸۲ ، ساختمان تی تی آرا ، طبقه دوم

کد پستی : ۱۹۶۷۷۱۳۹۵۵

تلفن تماس : ۳-۲۶۲۰۱۸۳۱ (۰۲۱) 

فکس : ۲۶۲۰۱۷۵۸ (۰۲۱) 

ایمیل : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

اخطار قانونی

اطلاعات مندرج در این وب سایت تنها به منظور اطلاع رسانی عمومی بوده و هیچگونه ارزش قانونی، فنی و یا تجاری که بتوان به آن استناد کرد ندارد. پیشنهادات و مشاوره های قانونی همواره بصورت جداگانه ایی اعلام خواهند شد

ادامه